Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.
Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku
Apie projektą Dezinformacija Aktas Demaskuota Apie elfus

Apie elfus

Asset 2 Kas yra elfas? Lietuvos elfai – ne mitologinės ar fantastinės būtybės, o realūs, pilietiški ir patriotiškai nusiteikę žmonės, kurių neriboja valstybių sienos. Juos vienija bendras tikslas: savanoriškai, įvairiomis priemonėmis prisidėti prie kovos su priešiška Lietuvai dezinformacija. Elfai yra kovotojai ir gynėjai, dezinformacijos ir propagandos medžiotojai. Jie yra nematoma, neišardoma, virtualioje erdvėje esanti pirma ir paskutinė valstybės gynimo linija. Elfai yra sąmoningumo, pilietinių, kultūrinių, istorinių ir kitų vertybių saugotojai, kurie stiprina Lietuvos visuomenės atsparumą informacinėms grėsmėms ir rodo pavyzdį sąjungininkams. Asset 2 Ką veikia elfai? Elfai pavieniui arba organizuotai seka dezinformaciją platinančius šaltinius internetinėje žiniasklaidoje, TV kanaluose, socialiniuose tinkluose ir analizuoja šių šaltinių turinį bet kuriuo paros metu. Elfai gali įspėti apie dezinformaciją kitus elfus, žiniasklaidos bendruomenę ar valstybines institucijas. Technologiškai pažangioje DEMASKUOK.LT platformoje balsuodami ir komentuodami jie reaguoja, reitinguoja straipsnius, pateikia savo argumentus, kurie padeda demaskuoti melagingą naujieną. Asset 2 Kas gali tapti elfu? Elfu gali tapti bet kuris pilietiškai ir patriotiškai nusiteikęs asmuo, neišskiriant lyties, amžiaus, tautybės, rasės, religijos, profesijos, politinės ar seksualinės orientacijos. Elfai neturi formalių sutarčių, įsipareigojimų, oficialaus statuso ar būstinės – jie veikia virtualiai. Svarbiausi kriterijai – asmens patikimumas, kurį vertina pati elfų bendruomenė, noras išnaudoti savo gebėjimus, žinias, patirtį arba tiesiog sveiką nuovoką. Asset 2 Kodėl turėčiau tapti elfu? Elfai yra nematomi mūsų valstybės kariai, kasdien kovojantys šešėliniame fronte. Elfų veikla paremta savanoriškumo ir asmens tapatybės konfidencialumo principais. Tai yra puiki galimybė tiems žmonėms, kurie norėtų prisidėti prie dezinformacijos stabdymo, bet neturi įrankių ar vengia viešumo. Net minimaliu indėliu elfai gali reikšmingai sustiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą informacinėms atakoms, ugdyti asmeninius ir visuomenės gebėjimus siekiant atpažinti dezinformaciją. Elfų veikla gali būti smagus, pilietiškai motyvuotų žmonių vienybę ir bendruomeniškumą stiprinantis žaidimas arba atvirkščiai – individualių asmens sričių, patirčių ir gebėjimų išnaudojimas. Elfai gali greitai, komandiniu darbu arba pavieniui pasiekti norimą rezultatą, kurio poveikis būtų matomas ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygiu. Elfų veikla – savanoriška, neapmokama, tačiau gali būti skatinama ir įvertinama.

Projektą palaiko