Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.
Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku
Apie projektą Dezinformacija Aktas Demaskuota Apie elfus

Aktas

Prieš šimtmetį mūsų valstybės kūrėjai patikėjo ne tik pačia atkurtos šalies idėja, bet ir nepriklausomos valstybės laisvėmis, už jas kovojo su trispalvės ir vyčio vėliavomis. Mūsų valstybės gynėjai saugojo mūsų teises į laisvą žodį ir apsisprendimą, kovojo už šalies laisvę miškuose, prie televizijos bokšto ir parlamento. Mes tikime šiomis laisvėmis, kurias saugo ir objektyvi nešališka žiniasklaida bei jos valia skleisti teisingą informaciją – tai vienas pamatinių demokratijos ramsčių.

Šiandien šioms laisvėms iškilęs pavojus. Korupcija, susvetimėjimas, nepagarba dažnam piliečiui, nepotizmas – tai skaudžios, matomos žaizdos, kurias turime ir galime įveikti. Bet pavojus kyla ir mūsų mintims, pasaulėžiūrai, informacinei visuomenei. Grėsmę kelia ne tik tankai ar automatai, turime gintis ne tik miškuose ar prie bokšto, bet ir virtualioje erdvėje.

Grėsmes Lietuvai, jos laisvai visuomenei, žiniasklaidai ir laisvos valstybės idėjai kelia priešiška jėga, kurios nevaržo sienos, kalba, teisinės, moralinės normos ar kitos kliūtys, siekia sugriauti mūsų pasitikėjimą savimi, savo valstybe, sąjungininkais ir pamatiniais laisvos visuomenės ramsčiais.

Ši priešiška jėga melagingomis naujienomis, propaganda ir pramanais kryptingai, nuosekliai ir sumaniai bando griauti visa tai, ką kuriame bei branginame. Mūsų praeitis, dabartis ir ateitis tapo taikiniais, kurie yra atakuojami – drabstomi, iškreipiami ir niekinami. Kai žiniasklaida apsimetantys melo kūrėjai manipuliuoja faktais, dažnai suabejojame, kuo tikėti – kas praneša tikras žinias, o kas – pramanytas istorijas.

Šios grėsmės identifikuojamos ir su jomis kovojama ir ES lygmeniu. Europos Komisija (EK), siekdama apsaugoti Europos vertybes ir užtikrinti saugumą, vis aktyviau imasi kovoti su dezinformacija. EK rengiamame komunikate kovai su dezinformacija, identifikuotos šios pagrindinės kryptys: informacijos skaidrumo ir patikimumo informacinėje erdvėje didinimas, visuomenės įtraukimas bei informacijos įvairovės skatinimas.

Nacionalinė iniciatyva DEMASKUOK.LT telkia žiniasklaidą, visuomenę ir valstybę siekiant susivienyti kovai su šia kryptinga melo mašina. Mes pasitelkėme unikalius ir jau veikiančius algoritmus, aktyvius pilietinės visuomenės narius, turime galingų sąjungininkų ir valstybės užnugarį.

Aktą jau pasirašė 0
Dabar DEMASKUOK.LT reikia visų jūsų pagalbos ne tik reaguoti į melą, bet ir aktyviai prisidėti savo indėliu, kuriuo galėsime didžiuotis prieš save, valstybę ir pasaulį.
NORIU PASIRAŠYTI arba
PASIRAŠYTI
Jūs jau pasirašėte.
Ačiū, kad pasirašėte aktą! Kviesk savo draugus ir
artimuosius pasirasyti aktą
KVIESTI

Projektą palaiko